Ďalšie použitie údenej slaniny v kuchyni

1. Jej intenzívnu chuť možno využiť v prípadoch, keď chcete do jedla vniesť mäsovú arómu, no nemáte mäso po ruke. Jednoducho opečte najprv na panvici malé kúsky slaniny, následne ich vyberte a na tuku osmažte napr. zeleninu, zemiaky alebo halušky. Neskôr do jedla slaninu vráťte. Tento spôsob môžu oceniť najmä v rodinách, kde si obed bez mäsa nevedia predstaviť.

2. Vďaka vysokému podielu tuku sa slanina dobre kombinuje s mäsom, ktoré ho má naopak málo. Divina, hovädzie zadné, teľacie alebo králik budú lepšie znášať tepelnú úpravu, keď ich pred pečením alebo varením slaninou prešpikujete. Do mäsa vyrežte nožom otvory v smere rastu mäsových vlákien a vsuňte do nich na pásiky nakrájanú slaninu. Tú odporúčame pred špikovaním vložiť na chvíľu do mrazničku. Nebude sa totiž pri špikovaní skrúcať, čo celý proces zjednoduší.

3. Opečené plátky slaniny budú výborne chutiť v sendvičoch, šalátoch, ako príloha k vaječným jedlám, slaninou môžete obaliť mäso pred opekaním, vložiť ako prílohu do hamburgeru alebo posypať ňou pred pečením posúchy.

4. Kožu zo slaniny nikdy nevyhadzujte, ale použite ju pri varení polievok alebo dusení mäsa, prípadne pri príprave zemiakov alebo ryže na rizoto.

5. Slanina úžasne chutí aj v kombinácii so sladkými jedlami, napríklad na vafle, palacinky alebo dokonca so zmrzlinou.