Web plný inspirace pro Vaše velké věci - vynikající recepty nejen od skvělých šéfkuchařů, návody, tipy a rady. Inspirace, díky které dokážete i z obyčejných věcí udělat pořádně velkou věc pro Vás i Vaše blízké. Vše vyrábíme tak, abyste dokázali vytvořit a prožít velké věci a právě proto Vám přinášíme tento web. Váš Schneider, výrobce kvalitních uzenin. S námi dokážete velké věci!

Tipy a rady

Efektívne narábanie so zvyškami

V reštauráciách zvyknú kuchári pravidelne variť základné vývary a omáčky k jedlám. Vy to samozrejme robiť nemusíte, no môžete si chutné a rýchle zvýrazňovače chuti, bujóny, vyrábať jednoducho doma. Ak vám, napríklad, zostane trocha krémovej alebo čistej polievky alebo vývaru, môžete ich namraziť do formičky na ľad a následne zmrazené baliť do vreciek na mrazenie. Takto uchované vám vydržia minimálne pol roka - kedykoľvek môžete takýto "bujón" použiť ako základ do polievky alebo omáčky k mäsu alebo zelenine.

Napríklad: zostalo vám trochu krémovej tekvicovej polievky, ktorú vám je ľúto vyhodiť? Nalejte ju vychladnutú do formičky na ľad a zamrazte. Nabudúce, keď opekáte kuracie prsia na panvici, hotové prsia z nej vyberte a do panvice vhoďte pár kociek tekvicovej polievky, prevarte a dochuťte podľa vôle. Takto budete mať kedykoľvek k dispozícii "eso v rukáve" vašej kreatívnej a chutnej domácej kuchyne. TIP: ak vám zostane veľa čistej polievky, pomaly ju zvarte na hustejšiu (a teda s menším objemom) a mrazte ju až takto koncentrovanú.

späť

Sdílet

Podeľ sa o tento recept so svojimi blízkymi a priateľmi!