Mini hot dog

s Teľacími párkami

Ingrediencie:

1 balenie Teľacích párkov Mecom Premium
2 plechovky krájaných paradajok
čerstvá bazalka
oregano
soľ
trstinový cukor
2 - 3 balenia mozzarelly
hot dogové žemle

(na 10 hot dogov)

Postup

Krájané paradajky povaríme cca 10 minút s oreganom. Dochutíme soľou a štipkou cukru. Po odstavení z plameňa pridáme nasekanú čerstvú bazalku.

Mozzarellu nakrájame na malé kocky.

Do hot dogovej žemle vložíme Teľací párok, zalejeme paradajkovou omáčkou a posypeme mozzarellou.

 

Recept na mini hotdogové žemle (16ks)

250 ml mlieka

125 ml vody

50 g trstinového cukru

2 PL medu

7 g (balík) suchého droždia

2 strúčiky cesnaku

2 PL masla

500 g hladkej múky + extra múka na posypanie dosky

50 g sódy bikarbóny

sezam alebo špaldové otruby na posypanie

 

Teplé mlieko a vodu zmiešame s cukrom a medom, pridáme suché droždie a necháme odstáť asi 10 minút, kým sa droždie aktivuje. Maslo zohrejeme v panvičke, do ktorého pretlačíme strúčiky cesnaku. Krátko opražíme. Do kvásku pridáme cesnakové maslo a múku. Ručne alebo v kuchynskom robote vymiesime vláčne cesto. Cesto sa nesmie lepiť na steny nádoby. Podľa potreby môžeme prisypať trochu múky.

Vymiesené cesto rozdelíme na 16 rovnakých častí (každá má mať cca 60 g). Každú časť vytvarujeme do pevnej guľôčky. Dosiahneme to tak, že cesto držíme na mierne vlhkej pracovnej doske medzi palcom a prostredníkom. Krúživým pohybom a jemným pritláčaním cesta na doske vyformujeme guľôčku. Cesto uložíme na papier na pečenie, prikryjeme utierkou a necháme 15 minút kysnúť. Potom nakysnuté guľôčky rukou jemne vyšúľame do podlhovastého tvaru rožka - s dĺžkou asi 7 cm. Necháme opäť prikryté kysnúť asi 30 minút.

Teplovzdušnú rúru si predhrejeme na 220 °C.

Vo väčšom hrnci privedieme vodu k varu. Pomaly do vody nasypeme sódu bikarbónu, aby voda nevykypela. Postupne do vody vložíme rožky. Budú plávať na povrchu. Po 30 sekundách ich otočíme na druhú stranu a necháme opäť 30 sekúnd variť. Vyberieme ich na plech s papierom na pečenie. Posypeme sezamom alebo otrubami a spravíme 2 plytké priečne zárezy.

Pečieme 4 minúty v spodnej časti rúry, potom ich preložíme do vrchnej časti a dopekáme do zlatista asi ďalšie 2 minúty.

Hodnotili 0 ľudí