Web plný inspirace pro Vaše velké věci - vynikající recepty nejen od skvělých šéfkuchařů, návody, tipy a rady. Inspirace, díky které dokážete i z obyčejných věcí udělat pořádně velkou věc pro Vás i Vaše blízké. Vše vyrábíme tak, abyste dokázali vytvořit a prožít velké věci a právě proto Vám přinášíme tento web. Váš Schneider, výrobce kvalitních uzenin. S námi dokážete velké věci!

Tipy a rady

Použitie masla v kuchyni

Kravské maslo je v našich končinách snáď najpoužívanejší tuk. Chutí výborne so soľou na čerstvom hutnom chlebe, ale jeho použitie je ďaleko širšie. Napríklad:

Konzervant byliniek - vtlačte čerstvé bylinky do formičky na ľad a zalejte roztopeným maslom. Mrazte riadne zabalené a použite do polievok a omáčok.

Do koláčov - ak pečiete chrumkavé maslové korpusy, dajte maslo na chvíľu do mrazničky a potom ho strúhajte do múky priamo z mrazničky.  Cesto bude jemné a pravidelné.

Na zahustenie a zjemnenie omáčok a polievok - ku koncu pridávajte do omáčok alebo polievok čerstvé maslo a vmiešajte ho. Pridávať ho môžete pri krémových omáčkach i priamo do mixéra.

Opekanie zeleniny - používajte ich namiesto oleja pri opekaní zeleniny, nie však pri veľmi vysokých teplotách.

Umývanie rúk - pohlcuje vôňu rýb z vašich rúk. Stačí trochu ich namazať a premyť teplou vodou.

späť

Sdílet

Podeľ sa o tento recept so svojimi blízkymi a priateľmi!