Pripravte doma hosťom úžasné bravčové koleno

Prekvapte svojich blízkych alebo návštevu netradičným pečeným bravčovým kolenom. Postup prípravy nie je zložitý, ale je časovo náročný. Doprajte si teda dostatok času, ideálne 3 - 5 hodín. Tento čas pokojne môžete rozdeliť do viacerých dní.

1. Do hrnca vložte celú koreňovú zeleninu, bobkový list, cibuľu, nové a celé korenie, celú rascu, soľ a cesnak. Prilejte toľko vody, aby bolo celé koleno ponorené, no koleno z hrnca zatiaľ vyberte. Priveďte vodu k varu a až následne do nej opatrne ponorte bravčové koleno. Varte ho do zmäknutia jednu až dve hodiny. Ak máte dostatočne veľký tlakový hrniec, určite ho použite - skráti vám čas varenia takmer až o polovicu.

2. Predvarené koleno nechajte čiastočne vychladnúť vo vývare, vyberte ho a narežte kožu na viacerých miestach. Napomôže to prieniku tepla do mäsa a vyškvareniu podkožného tuku. Vývar podávajte ako samostatný chod, prípadne ho použite ako základ napr. do fazuľovej polievky.

3. Koleno osoľte, okoreňte a pečte v rúre vyhriatej na 200°C ďalších približne 60 - 90 minút. Mäso umiestnite na rošt a do plechu pod ním nalejte trochu odloženého vývaru alebo piva, ktorým koleno pravidelne prelievajte.

4. Na posledných 15 minút zvýšte teplotu rúry na 220°C a vypečte koleno do chrumkava. Podávajte napr. s chrenovou omáčkou, horčicou a chilli papričkami.