Sviatočné rolky pre hostí

20
Doba prípravy
2-4 porcie

Ingrediencie:

Sviatočné šnúrované stehno Mecom
pizza cesto
paradajkové pyré
soľ a sušené oregano
tvrdý syr podľa vlastnej chuti
vajíčko na potretie

 

Postup

Ak sa vám nečakane ohlási návšteva počas vianočných sviatkov a vy neviete, čo by ste narýchlo vymysleli, tak skúste našu pochúťku, ktorú pripravíte v priebehu niekoľkých minút a ulahodíte ňou úplne každému. Sviatočné rolky sú jednoduché, rýchle na prípravu a nikdy nimi nič nepokazíte.

Ak preferujete vlastný recept na pizzové cesto, tak si ho urobte podľa seba. V prípade, že si to chcete uľahčiť, stavte na kúpené rozvaľkané cesto, ktoré stačí nakrájať na štvorce. Tie natrite paradajkovým pyré zmiešaným so soľou a sušeným oreganom.

Ako ďalšie si nakrájajte Sviatočné šnúrované stehno Mecom na tenšie plátky a tie uložte na pripravené a paradajkovým pyré natreté cesto. Potom si nastrúhajte tvrdý syr a ten rovnako rozložte po celej ploche pripraveného cesta. Následne už len cesto zviňte a vytvorte si rolku. Cesto si môžete vyformovať aj do tvaru rožka, ako je to v našom prípade.

Pripravené rožteky poukladajte na papierom vystlaný plech, potrite rozšľahaným žĺtkom a vložte do rúry na 180 °C. Až budú rožteky upečené do zlatista, tak ich vyberte z rúry, nechajte chvíľu vychladnúť a ponúknite svojim návštevníkom, poprípade zjedzte sami!

Hodnotili 0 ľudí